Odkryj Lexus Charging Network

Dowiedz się więcej o naszej usłudze

1

Poznaj naszą taryfę i zarejestruj się

1. Zamów swoją taryfę ładowania i ciesz się pełną swobodą. Jeśli masz już dane do logowania do Lexus Link, użyj ich. W innym wypadku stwórz nowe konto.

2. Wprowadź nieco informacji o sobie i swoim pojeździe. Informacje te są zbierane głównie w celu stworzenia konta i zapewnienia, że będziesz otrzymywać oferty, które pasują do twojego pojazdu.

3. Wybierz swoją preferowaną metodę płatności.

4. Zamów swoją kartę do ładowania lub, jeśli jesteś już posiadaczem, wprowadź jej numer. Możesz zdecydować się na aktywację swojej umowy od razu lub w wybranym terminie. Otrzymasz pełny przegląd swojej umowy. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij, aby potwierdzić.

2

Aktywuj swoją kartę i pobierz aplikację Lexus Link+

Gdy aktywujesz swoją kartę, usługa jest dostępna od razu. Dzięki naszej aplikacji masz dostęp do naszej sieci ładowania.

Możesz wyszukiwać stacje ładowania, sprawdzać rodzaje wtyczek i ich dostępność, a nawet rozpocząć proces ładowania. Możesz również przejrzeć i zaktualizować dane swojego konta oraz metody płatności.

3

Odkryj naszą sieć

Mapa pozwala znaleźć punkty ładowania – zarówno w naszej aplikacji, jak i na stronie. Filtruj według typu wtyczki, prędkości ładowania lub dostępności. Przeglądaj i zostawiaj oceny.

Możesz również wyświetlić trasę do wybranej stacji ładowania i rozpocząć nawigację z poziomu aplikacji.

Możesz również uruchomić bezprzewodowe ładowanie, jeśli stacja umożliwia taki proces.

4

Rozpocznij ładowanie

W zależności od stacji ładowania, możesz rozpocząć proces na wiele różnych sposobów, mając przy tym pełną swobodę.

Karta do ładowania: Użyj swojej karty do autoryzacji na stacji ładowania przed rozpoczęciem procesu ładowania.

Aplikacja: Rozpoczynaj i kończ proces ładowania bezpośrednio z poziomu aplikacji. Na niektórych stacjach będzie także możliwe śledzenie postępu ładowania w aplikacji.

Wszystkie czynności ładowania są wyświetlane na Twoim koncie.

Dowiedz się więcej o ładowaniu pojazdów elektrycznych

Czas trwania

Czas trwania procesu ładowania zależy od różnych czynników: pojemności i poziomu naładowania akumulatora, maksymalnej prędkości ładowania pojazdu i od prędkości oraz wydajności stacji ładowania. Pojazdy elektryczne mogą być ładowane za pomocą:

Prądu zmiennego (AC), który zapewnia maksymalną moc 43 kW.

Prądu stałego (DC), znanego też jako szybkie ładowanie, rozpoczynając od 50 kW.

Ładowania o dużej mocy (High Power Charging, HPC), technologii ładowania nowej generacji, rozpoczynając od 100 kW.

Typy wtyczek

Twoja Lexus Link+ aplikacja pokazuje, które punkty ładowania mają właściwą wtyczkę dla Twojego pojazdu.

Na stacjach AC najbardziej popularne są wtyczki typu 2, ale występują też wtyczki typu 1. Stacje DC są wyposażone we wtyczki CSS lub CHAdeMO; producenci samochodów w Europie stosują standard CSS.

Punkty ładowania

W Europie prężnie rozwija się infrastruktura publicznego ładowania. Przy wszystkich większych autostradach można już znaleźć stacje ładowania. Zwiększa się też liczba stacji w centrach miejskich.

Dzięki Lexus Charging Network możesz wygodnie przeprowadzać ładowanie u siebie, w trasie i za granicą. Spójrz naszą mapę, aby zobaczyć wszystkie punkty ładowania w naszej sieci.

Ładowanie pojazdu

Po dotarciu do stacji ładowania zazwyczaj wymagana jest autoryzacja za pomocą karty do ładowania. Pozwala to na odblokowanie gniazdek ładowania. Możesz wtedy podłączyć kabel do swojego samochodu. W niektórych przypadkach kable nie są blokowane i można je podłączyć przed autoryzacją. Po podłączeniu kabla do ładowania, przed rozpoczęciem procesu, zostaje on zabezpieczony blokadą na obydwu końcach. Pozostaje zablokowany do zakończenia procesu ładowania. Aby zakończyć proces ładowania i odłączyć kabel do ładowania, wymagany jest ponowny odczyt karty do ładowania. Na niektórych stacjach ładowania możesz po prostu odblokować swój pojazd, aby odłączyć kabel.

Koszty i taryfy

Twoja taryfa może obejmować elastyczne lub stałe ceny ładowania.

Elastyczna cena: Ceny ładowania są ustalane przez odpowiednich operatorów punktów ładowania. Ceny mogą się różnić, w zależności od operatora, u którego ładujesz pojazd. Przed ładowaniem swojego pojazdu sprawdź aktualne ceny w aplikacji Lexus Link+ lub odwiedź naszą stronę z taryfami i mapę.

Stała cena: Na wszystkich stacjach obowiązują ujednolicone ceny. Należy pamiętać, że w przypadku niektórych operatorów punktów ładowania mogą występować wyjątki.

Koszty ładowania za granicą mogą być inne. W przypadku innych krajów zawsze sprawdzaj ceny w aplikacji. W zależności od Twojej taryfy, zastosowanie mogą mieć dodatkowe stałe koszty, takie jak jednorazowa opłata za rejestrację i podstawowa opłata miesięczna.

Dołącz już dziś i naładuj Lexus zawsze i wszędzie

Rozpocznij