Prozkoumejte Lexus Charging Network

Získejte více informací o naší službě

1

Seznamte se s našimi tarify a zaregistrujte se

1. Zarezervujte si svůj nabíjecí tarif a užívejte si úplnou flexibilitu. Pokud jste již obdrželi přihlašovací údaje Lexus Link, použijte je. Nebo si založte nový účet.

2. Zadejte pár informací o Vás a Vašem vozu. Tyto údaje jsou především shromažďovány kvůli založení vašeho účtu a zajištění, že dostanete nabídky vhodné pro váš vůz.

3. Vyberte si preferovaný způsob platby.

4. Objednejte si svou nabíjecí kartu, nebo pokud už ji máte, zadejte její číslo. Můžete buď okamžitě aktivovat smlouvu, nebo stanovit konkrétní datum aktivace. Zobrazí se úplný přehled vaší smlouvy. Bude-li všechno v pořádku, jednoduše klikněte na potvrzení.

2

Aktivujte si kartu a stáhněte Lexus Link+ aplikaci

Jakmile aktivujete svou kartu, bude vám služba ihned k dispozici. S naší aplikací získáte přístup k naší nabíjecí síti.

Můžete hledat nabíjecí stanice, kontrolovat typy zásuvek a jejich dostupnost, a dokonce spouštět proces nabíjení. Můžete rovněž prohlížet a aktualizovat svůj účet a fakturační údaje.

3

Prozkoumejte naši síť

Na této mapě najdete nabíjecí body – v naší aplikaci a na internetové stránce. Filtrujte podle typů zásuvek, rychlosti nabíjení a dostupnosti. Prohlížejte si hodnocení a pište recenze.

Přímo v aplikaci můžete rovněž zobrazit trasu ke své požadované nabíjecí stanici a rovnou spustit navigaci.

A bude-li stanice umožňovat vzdálené nabíjení, můžete spustit i tento proces.

4

Spustit nabíjení

Podle nabíjecí stanice můžete proces spustit několika způsoby a využít maximální flexibilitu.

Nabíjecí karta: Pomocí své karty se před spuštěním nabíjení prokážete na nabíjecí stanici.

Aplikace: Spuštění a zastavení procesu nabíjení přímo z vaší aplikace. U některých nabíjecích stanic můžete v aplikaci sledovat i postup nabíjení.

Veškerá vaše nabíjení se zobrazí na vašem účtu.

Dozvědět se více o nabíjení elektromobilů

Doba trvání

Doba trvání nabíjení závisí na různých faktorech: kapacitě a stavu baterie, maximální rychlosti nabíjení vozidla a rychlosti a kapacitě nabíjecí stanice. Elektromobily mohou být nabíjeny takto:

Střídavý proud (AC), který nabízí maximální výkon 43 kW.

Stejnosměrný proud (DC), známý rovněž jako rychlé nabíjení, který začíná na 50 kW.

Rychlonabíjení High Power Charging (HPC) je novou generací nabíjecí technologie a začíná na 100 kW.

Typ zástrčky

Vaše Lexus Link+ aplikace ukáže, u kterých nabíjecích bodů smíte nabíjet své vozidlo.

U AC stanic jsou nejběžnější zásuvky typu 2, ovšem některé jsou vybaveny i typem 1. DC stanice disponují buď zásuvkami CSS, nebo CHAdeMO; evropští výrobci automobilů používají standard CSS.

Nabíjecích bodů

Veřejná nabíjecí infrastruktura v Evropě se neustále zvětšuje. Všechny hlavní dálnice jsou nyní vybaveny rychlými nabíjecími stanicemi. Roste i počet nabíjecích stanic v centrech měst.

S Lexus Charging Network můžete provádět nabíjení pohodlně doma, na cestách i v zahraničí. Podívejte se na naši mapu na nabíjecí body v rámci naší sítě.

Nabíjení vašeho vozidla

Když dojedete k nabíjecí stanici, musíte se obvykle prokázat svou nabíjecí kartou. Tím se odemknou nabíjecí zásuvky. Pak můžete ke svému vozu připojit kabel. Někdy nejsou kabely zamčené a můžete je připojit před prokázáním totožnosti. Jakmile bude kabel připojený, bezpečně se zajistí na obou koncích a začne nabíjení. Zůstane zajištěný až do konce nabíjecího procesu. Pro dokončení procesu nabíjení a odpojení nabíjecího kabelu musí být znovu načtena nabíjecí karta. U některých nabíjecích stanic jednoduše odpojíte kabel odemknutím vozu.

Ceny a tarify

Váš tarif nabízí flexibilní nebo pevné ceny za nabíjení.

Flexibilní cena: Ceny za nabíjení stanoví příslušný provozovatel nabíjecího bodu. Ceny se liší podle provozovatele, u kterého nabíjíte. Před nabíjením vašeho vozu se podívejte na aktuální ceny v aplikaci Lexus Link+ – nebo navštivte stránku s našimi tarify a mapu.

Pevná cena: Pro všechny nabíjecí stanice platí jednotné ceny. Upozorňujeme, že se na některé provozovatele nabíjecích bodů mohou vztahovat výjimky.

Ceny za nabíjení v zahraničí se mohou lišit. Ceny v jiných zemích si vždy zkontrolujte v aplikaci. V závislosti na Vašem tarifu mohou být účtovány další pevné náklady, například jednorázový registrační a měsíční základní poplatek.

Přidejte se ještě dnes a nabíjejte svůj vůz Lexus kdykoliv a kdekoliv

Pusťme se do toho